Egzystowanie w Krakowie

Najważniejszym spośród globalnych problemów w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze województwa nie są dostosowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki powstał przez wzrost liczby pojazdów na krajowych ulicach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli polepszyć wygodę krakowian a także usprawni integralność gospodarki miasta.

Na tle innych miast, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz rozwój dróg potrzeba zainwestować dużo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski program
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne linie komunikacji, jak również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z przykładów jest ścieralna powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.