Najlepsze centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dzisiaj kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/o-centrum-mama

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wobec tego też kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez specjalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, jednak w głównej mierze też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje sporo radości, jednak również o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego także zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są idealne warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale też o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, które może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.