opona zwijana mtb duro

Motocykliści czy kierowcy przeróżnego typu samochodów bezbłędnie zdają sobie sprawę z tego, że aby zdołać weselić się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go należycie przygotować. Sporo osób jednakże nie użytkuje identycznej zasady względem rowerów, a to istotny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Chociaż rower to nie samochód ani motor, zatem lista prac, jakie musimy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go dobrze naciągnąć. W dodatku należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć lub przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy przecież, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Poza tym warto uczynić elementy oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które trzeba zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby także rower dokładnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie lepiej chroniony w trakcie całego sezonu.