Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, pożywne i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują mniej znane potrawy – risotto, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy trattoria korzysta z włoskich produktów, czy w menu znajdują się też nie tak typowe potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i jedzenie z różnych miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać trunków. Obiad w charakterze włoskim z całą pewnością powinien zawierać również wino. Odrobina alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji reguła. o La grande Mamma Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi oraz monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroką kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto wybrać się do restauracji, która potrafi przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film